במרכז לגיל הרך, שכונה ד', באר שבע

יעל עבדה כעו"ס המעון הרב תכליתי ב"מרכז לגיל הרך" בבאר שבע בין השנים 2001 עד מרץ 2003. מדובר בתוכנית ייחודית, שמהווה תחליף למשפחה מורחבת עבור משפחות לילדים בסיכון. יעל במסגרת תפקידה, ריכזה את התחום הטיפולי במעון תוך שימוש בשלוש המתודות: פרטנית, קבוצתית וקהילתית.

באופן פרטני טיפלה ב 15 משפחות להן שימשה כעו"ס משפחה, וזאת בנוסף לאחריותה על כל ילדי המעון.

כמו כן כלל התפקיד:

  • עבודה מול צוות רב מקצועי שכלל פסיכולוגית, קלינאית תקשורת ומטפלת בבע"ח.
  • מתן השתלמויות והדרכות לצוות המטפלות בתחום הרגשי.
  • הנחיית קבוצת הורים אחת לשבוע "קפה בוקר" – קבוצה פתוחה להורים שכללה הדרכת הורים בנושא גידול ילדים.
  • במתודה הקהילתית עבדה מול גורמים שונים בקהילה כמו התחנה לבריאות הציבור,מכון להתפתחות הילד, וכן גייסה משאבים למעון, מתנדבים ותרומות כספיות.
  • הפעילה סדנאות תעסוקה במטרה לקדם יציאתם של אמהות חד הוריות לעבודה.

יעל היוותה לא אחת מודל כאם עבור חלק מהאמהות החד הוריות בנכונות, במסירות וברגישות הרבה שגילתה מול המצוקות של המשפחות והילדים אותם אימצה לחיקה.

במהלך השנים בהן עבדה במעון ידעה לגייס את כל צוות המעון וגורמים בקהילה לטובת אותן המשפחות מתוך רצון אמיתי וכן לשקמם ולמען עתיד טוב יותר לילדיהם.

יעל גם ידעה לרתום את משפחתה והחברים לטובת אותן משפחות גם בסיוע חומרי וגם באירוח בקיבוץ. מסירותה הייתה ללא גבולות עם המון אהבה ונתינה. למעשה, כולה הייתה לב ונשמה.

גם כשהייתה מאושפזת בבית החולים הטריד אותה מה קורה למטופלים שלה ומי מטפל בהם. תמיד חשבה על טובתם ועשתה למענם מעל ומעבר לתפקידה, ואני בטוחה שהמטופלים יעידו על כך יותר מאיתנו כי הם אלה שחוו זאת.

המטופלים אהבו אותה והעריכו אותה וגם אנחנו.

יהי זכרה ברוך,

דורית מזוז
מדריכה ראש צוות
המחלקה לשירותים חברתיים
ד' רבתי,עיריית ב"ש.